• page-cover-seat

Skvelý výsledok v Dunajskej Strede

Team HOMOLA Motorsport „oslavoval" sviatok práce v Dunajskej Strede prácou. Konalo sa totiž druhé podujatie MSR v pretekoch motokár a my sme pri tom samozrejme nemohli chýbať.

Naša príprava však začala už o týždeň skôr. S Vladom Hiršom a jeho synom Marekom sme strávili posledný aprílový víkend nastavovaním a tréningom prvomájové majstrovské zápolenie. A, že sme si v tom teple dali riadne do tela, nasvedčuje aj fakt, že sme spolu najazdili toľko kilometrov, ako keby sme absolvovali 4 preteky. Ale vyplatilo sa.

homola_karing_dunajska_streda_1

Síce sobotňajší kvalifikačný tréning nás moc nepotešil (8. miesto na štarte do prvej bodovanej jazdy), opäť sa však ukázalo, že napokon sa všetko aj tak rozhoduje v jednotlivých rozjazdách. Do tej prvej Matej štartoval zo spomínaného 8. miesta , ale po štarte sa celý pretek posúval vpred, až napokon skončil na 3. mieste. Toto bol výborný odrazový mostík do ďalšej jazdu, ktorú Matej zvládol bravúrne. Chvíľu jazdil aj na druhom mieste, toto si však neudržal a skončil ako 3 v poradí.

homola_karing_dunajska_streda_2

Do poslednej jazdy sme už nastupovali s nádejou na dobrý celkový výsledok. Matej sa celú jazdu držal na 3. mieste a celú jazdu odrážal útoky súperov z 4. a 5. miesta . Na chvíľu ho síce jeden zo súperov prekonal, ale vzápätí tento pilot spravil jazdeckú chybu a vyletel mimo trať. Aj napriek nie najlepšie nastavenému motoru (z dôvodu prudkej zmeny počasia), ktorý mal za následok nižšiu maximálnu rýchlosť na dlhej rovinke, si Matej opätovne udržal 3. miesto a tak v celkovom hodnotení preteku skončil na 3. mieste.

homola_karing_dunajska_streda_3

Musíme férovo priznať, že súperi, ktorí skončili pred nami boli počas tohto víkendu rýchlejší a neporaziteľní. Táto konfrontácia nám však prospela, nakoľko nám ukázala, kde máme ešte rezervy s našou už porovnateľnou technikou.

Tento ďalší skvelý výsledok nás povzbudzuje do ďalšej prípravy na nadchádzajúce preteky, ktoré sa budú konať v rakúskom Brucku 29-30.05.2010. Všetkým, ktorí nám pomáhali touto cestou ďakujeme.