• page-cover-seat

Homola je majstrom FIA Zóny strednej Európy

Tohtoročný kalendár FIA CEZ v pretekoch automobilov na okruhu mala naplánovaných 21 pretekov. Nakoniec sa odjazdilo iba 19 pretekov a z toho 10 bolo súčasťou Majstrovstiev SR.Seriálu sa zúčastnilo a bodovalo do konečného hodnotenia 56 pretekárov z 10 krajín strednej Európy.

Náš Team Homola Motorsport sa na tento seriál príliš nesústreďoval, nakoľko pre nášho mladého pilota, Maťa Homolu, to bola prvá celá sezóna na okruhoch medzi seniormi a viac nás zaujímal domáci šampionát.

mato_homola_fia_cez_02

Nakoľko sme vedeli, že sa nezúčastníme celého seriálu Majstrovstiev FIA Zóny strednej Európy, vnímali sme aj naše aktuálne postavenie vo výsledkovej tabuľke iba podprahovo. Naše veľké prekvapenie nastalo vlastne až pred posledným víkendom Majstrovstiev SR v Brne, kedy sme spozorneli a začali kalkulovať. Náš pilot Maťo bol totiž na prvom mieste. Takže okrem „taktického" boja o Majstra SR nám išlo aj o majstra FIA Zóny strednej Európy.

mato_homola_fia_cez_05

Tak ako sme už v minulosti uviedli, titul majstra SR Maťo získal taktickou jazdou v sobotňajšom preteku. V nedeľu už pretekal bez taktických pokynov, dovolil si viac riskovať a z poslednej štartovej pozície sa predral na 1. miesto a pretek triumfálne vyhral.

mato_homola_fia_cez_03

Až doma po skončení sezóny prišla k slovu kalkulačka a začali sme počítať aj naše postavenie v zónovej klasifikácií. A tak sme zrazu zistili, že ak by aj v poslednom preteku vyhral dovtedy druhý Csába Gáspar, tak by sme seriál o 1 bod vyhrali. Csába však na poslednom preteku(Salzburgring) nebol a tak sa na druhom mieste umiestnil Tomáš Kusý. Po tomto víkende tak mohli začať oslavy z Maťovho „zónového" víťazstva.

mato_homola_fia_cez_01

Veľmi sa tešíme, že sa hneď v prvej okruhovej sezóne môžeme pochváliť titulmi:

• Majster FIA Zóny Strednej Európy
  • Medzinárodný majster SR
  • Majster SR

Maťo: „Som veľmi šťastný, čo sa nám podarilo hneď v prvej okruhovej sezóne. Nehovoriac o tom, že som vôbec nečakal také dobré výsledky v domácom šampionáte, už vôbec som nečakal , že sa stanem majstrom FIA Zóny Strednej Európy. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Už sa nevieme dočkať 17. decembra, kedy s ďalšími slovenskými automobilovými reprezentantmi preberieme v Sarajeve titul Majstra FIA Zóny Strednej Európy."