• page-cover-seat

Maťo Homola si vyskúšal Slovenský okruhový pohár

Nakoľko je v seriáli Európskeho šampionátu FIA ETCC trojmesačná prestávka, jeden z našich najtalentovanejších automobilových pretekárov súčasnosti, Maťo Homola, sa premiérovo predstavil v Slovenskom okruhovom pohári. Vo štvrtok 10. júla štartoval na maďarskom Pannoniaringu v 4. kole tohto progresívneho šampionátu, v ktorom sa objavujú nové talenty na našej okruhovej scéne.

mato-homola-panoniaring-vician-2

Maťo Homola je momentálne na 2. mieste v hodnotení triedy TC2T v Európskom šampionáte cestovných automobilov ETCC 2014. Svojmu BMW 320TC WTCC však bol tento týždeň tak trochu „neverný". V Maďarsku totiž pretekal v známom Lotuse Exige GT s dvojlitrovým motorom, ktorý pripravujú v českom tíme KT Motorsport.

mato-homola-panoniaring-vician-1

Hoci v tomto aute nikdy predtým nesedel, veľmi rýchlo si na odlišný jazdný štýl zvykol: „Je to pre mňa veľmi cenná skúsenosť. Pre môj jazdecký rast je dôležité vedieť sa prispôsobiť aj inému vozidlu," povedal po návrate z Maďarska Maťo Homola. „Kolo po kole som sa zlepšoval. Kvalifikácia mi veľmi nevyšla, lebo som netrafil v premávke čisté kolo. V pretekoch som si to však vynahradil, veď moje najrýchlejšie kolo bolo o 6 sekúnd lepšie ako kvalifikačné." Do cieľa oboch pretekov napokon prišiel Maťo na skvelom 2. mieste za Petrom Mandelíkom, ktorý má s obdobným Lotusom Exige GT nenahraditeľné skúsenosti. „Výborne sme si zapretekali, 18 súperov som obiehal o kolo, takže som si užil na trati aj súboje, hoci pod modrými vlajkami. Do celkového hodnotenia som ale v konečnom zúčtovaní nezasiahol. Na vlastnú žiadosť som totiž štartoval mimo poradia, aby som chalanom, ktorí sa v tomto seriáli snažia celú sezónu, nebral body pri mojom možno jednorázovom zvezení. Celkovo hodnotím túto skúsenosť veľmi pozitívne a určite budem aj z tohto tréningu ťažiť vo FIA ETCC. Touto cestou sa chcem poďakovať Tomášovi Kusému (KT Motorsport), že mi umožnil tento tréning a aj Jarovi Krajčímu, ktorý mi počas celého dňa asistoval a pomáhal."

mato-homola-panoniaring-vician-3

Záverečné kolo Európskeho pohára cestovných automobilov ETCC 2014 sa pôjde na okruhu Enna Pergusa v Taliansku až v septembri. Maťo Homola v ňom chce útočiť na celkový triumf. Na lídra Karamyševa stráca 23 bodov, no v hre je ich ešte 46.

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.