• page-cover-seat

Štart sezóny v Trebaticiach

Konečne! Po dlhej zimnej prestávke sa začal nový ročník Majstrovstiev Slovenska v Kartingu. Tento rok sú Majstrovstvá Slovenska spoluorganizované s Moravským Pohárom a spoločný kalendár pretekov je zostavený z dvoch podujatí na Slovensku ( Trebatice, Dunajská Streda) a jedného v Rakúsku (Bruck) a v Českej Republike (Vysoké Mýto, Sosnová, Písek).

Počasie nám v Trebaticiach prialo, a tak tréningy prebehli bez problémov pričom sme sa stále zlepšovali.

V meranom tréningu si Matej spravil osobný „trebatický" rekord, a výsledkom bola štartovná pozícia v strede štartovného poľa. Štartovné pole bolo pestré, nakoľko v predpisoch Moravského Pohára štartujú triedy ROTAX Max a ROTAX Max Junior spolu, na štartovnom rošte sa zišlo 19 pretekárov.

V triede ROTAX Max Junior sme sa zaradili na 3. miesto, čo bola predzvesť skvelého výsledku.

Pretek bol rozpísaný na 3 jazdy po 10 kôl.

Prvá jazda bola trocha chaotická, a to z dôvodu hromadnej havárie, ale najmä kvôli spadnutému reklamnému transparentu, kvôli ktorému bol pretek okamžite prerušený. A keďže sa Matej v prvom kole zapojil do hromadnej havárie v prvej zátačke, tak sa prepadol na chvost štartovného poľa a v pokračovaní jazdy, ktorá mala už iba 6 kôl, mal čo sťahovať. Táto havária sa podpísala na konečnom výsledku preteku. Tieto dve jazdy ( 4 kolá a 6 kôl) sa nakoniec sčítali a my sme sa nachádzali, bohužiaľ, o 3 pozície horšie, ako v meranom tréningu.

Do druhej jazdy sa štartovalo podľa výsledkov z prvej jazdy. Matej si napriek silnej konkurencii dokázal vybojovať naspäť svoje 3 stratené pozície.

Tretia, posledná jazda mala taký istý náboj, ako tá druhá. Matej si však svoju výbornú pozíciu z predchádzajúcich jázd neudržal a posunul sa o jedno miesto dozadu.

Celkový výsledok z podujatia bol súčtom bodov všetkých troch jázd.

Výsledok:


4. miesto v rámci M SR trieda Rotax Max Junior

4. miesto v rámci Moravského pohára trieda Rotax Max Junior

11. miesto v rámci Moravského pohára triedy Rotax (spolu)

           

Na začiatok sezóny to je slušný bodový prídel.

Tešíme sa na ďalší pretek, ktorý sa koná vo Vysokom Mýte na konci mája.

Team Homola Motorsport

Fotografie: MSR Karting Trebatice 2009


by Ondrej Homola

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.