• page-cover-seat

Flash správy: FIA ETCC Brno 2013

FIA ETCC Brno 2013: Flash správa č.3

06.09.2013 10:30

Maťo po warm-upe: „Dnešný ranný warm-up dopadol pre nás veľmi dobre. Skončil som na 1. mieste a spravil som svoj najlepší čas počas tohto víkendu. Auto fungovalo výborne, nemal som žiadne problémy. Po včerajšej nevydarenej kvalifikácií sme zmenili nastavenie auta a do pretekov si veríme. Držte nám palce!"

Výsledky z warm-upu: http://www.mstworld.com/msptresult.aspx?eventid=13105&circuitid=11&series=ECUP&venue=Czech%20Republic&circuit=Brno&resultfile=etc5

Preteky môžete sledovať aj na stanici Eurosport od 11:30!

11:30 - 12:00 FIA ETCC Race 1 – NAŽIVO
13:00 - 13:30 FIA ETCC Race 2 – NAŽIVO

Live timing:
http://www.mstworld.com/timing/livetiming.htm?series=ETCC-SUPPORT

Čítať Ďalej

Flash správy: FIA ETCC Sicília 2013

FIA ETCC Sicília 2013: Flash správa č. 5

14.07.2013 15:00

VYHRALI SME PRETEKY FIA ETCC SICÍLIA 2013

Prvé preteky
Maťo: "Štartoval som celkovo z 8. miesta a hneď v prvej zákrute sa mi kvôli super štartu podarilo prebojovať na 4. miesto a o zákrutu ďalej som bol už na 3. mieste. Pretekára pred sebou som predbehol po dvoch kolách. Ku koncu pretekov ma na rovinke predbehol pretekár zo Srbska a tak som prvé preteky dokončil na peknom 3. mieste.!

Druhé preteky
Maťo: "V druhých pretekoch som štartoval zo 6. miesta, kvôli otočeniu prvých ôsmich pretekárov z prvého preteku. Pevný štart mi vyšiel na výbornú a tak som v prvom kole bol už na 3. mieste. Predomnou boli len jazdci zo šampionátu Single Make Trophy a v priebehu dvoch kôl som sa pred nich dostal. Snažil som sa udržať na 1. mieste a to mi podarilo až to konca druhých pretekov. Nesmierne sa teším z dnešných výsledkov."

Treba povedať, že oba preteky boli nesmierne ťažké, či už z pohľadu vysokej teploty alebo náročnosti trate. Týmto chcem povedať, že si výsledok nesmierne vážim a chcem poďakovať mojej rodine, celému tímu, reklamným a mediálnym partnerom za podporu a taktiež nemôžem zabudnúť na fanúšikov, ktorí nás podporovali až na ďalekú Sicíliu.

ĎAKUJEME

{yoogallery src=[/images/stories/2013/gallery/flash_sicilia_5]}

Foto: Matej Remmy Jankovic

Čítať Ďalej

Flash správy: FIA ETCC Salzburgring 2013

FIA ETCC Salzburgring: Flash správa č. 5 - po pretekoch

19.05.2013

MAŤO VYHRAL PRETEKY ETCC

Maťo: "Neviem, čo mám povedať. Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000.
Prvý pretek sa začal za sucha, ale po veľkej havárií a následnemu Safety Caru sa pretek upokojil, ale začalo pršať. Počas prerušenia pretekov sme museli prezuť na mokré gumy. Naša "zadokolka" je na mokru strašne pretáčavá, auto je strašne nekľudné. V tomto preteku som skončil na 2. mieste v mojej triede, čo považujeme za úspech.

Druhý pretek začal už na mokrom povrchu. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil na 1. mieste v mojej triede! Celkový súčet bodov ukázal, že sme vyhrali preteky ETCC absolútne v najvyššej triede S2000.

Som strašne štastný, že sa mi to podarilo ako prvému Slovákovi. Chcel by som poďakovať môjmu tímu za super auto, rodine a reklamným partnerom za podporu a určite aj fanúšikom!

Dúfam, že v takomto trende budeme pokračovať!"

Čítať Ďalej

Flash správy: FIA ETCC Slovakia Ring 2013

FIA ETCC Slovakia Ring: Flash správa č. 5 - po pretekoch

28.04.2013 14:30

Maťo vyhral preteky FIA ETCC!!

Maťo: "Prvý pretek som štartoval z druhej pozície z vonkajšej strany a napriek dobrému štartu ma trafil Jordi Oriola a prepadol som sa tak na štvrté miesto. Sťahoval som jazdcov predo mnou a nakoniec sa mi super jazdou podarilo prepracovať sa naspäť na druhé miesto. Pneumatiky však ku koncu nefungovali, tak to bolo náročné, ale úspešne sme došli do cieľa na druhom mieste.

Druhý pretek mal pevný štart, kde som štartoval zo siedmeho miesta a podarilo sa mi odštartovať až tak dobre, že za prvou zákrutou som bol na druhom mieste, ale opäť som dostal ťukanec na pravé zadné koleso, ktoré naštastie vydržalo. Snažil som sa čo najskôr dostať na prvé miesto, čo sa mi podarilo a potom som sa usiloval zväčšovať náskok pred ostatnými jazdcami. Preteky boli dramatické, pretože ku koncu mi odchádzali gumy a v poslednom kole sa na mňa dotiahol Petr Fulin, ktorého sa mi úspešne podarilo udržať za sebou. A tak som ako prvý Slovák vyhral preteky Majstrovstviev Európy cestovných automobilov (FIA ETCC). Máme neskutočnú radosť.

Ďakujem môjmu tímu za výborne pripravené auto, reklamným partnerom a rodine za umožnenie štartovania v týchto pretekoch."

Čítať Ďalej

Flash správy: FIA ETCC Monza 2013

FIA ETCC Monza: Flash správa č. 6 - po pretekoch

24.03.2013 17:50

Po oboch pretekoch

Prvý pretek - Maťo: "Do prvých pretekov som mal štartovať zo 7. miesta kvôli penalizácií. Bohužial, už pri príjazde na štartový rošt som pocítil, že auto ide na 3 válce, tak som to po minuloročných problémoch s motorom radšej odstavil. Nakoniec problém bol len v indukčnej cievke, ktorú sme ihneď vymenili. Zhon, panika spôsobila, že sme zabudli, že nemôžeme opäť nastúpiť do pretekov. To spôsobilo čiernu vlajku pre nás a tým pre nás prvý pretek skončil."

Druhý pretek - Maťo: "Druhé preteky som štartoval z predposlednej pozície. Bohužiaľ, pomalší jazdci si nechali veľké rozostupy na štarte (keďže sa štartovalo za Safety carom) a ja som hneď v úvodnom kole stratil kvôli tomu jednu minútu. Bolo to v tom silnom daždi strašne ťažké. Keď som za niekým išiel, nič som nevidel. Ale prebojovával som sa dopredu, snažil som sa posunúť o čo najviac priečok dopredu. V cieli som skončil deviaty v mojej triede, čo bolo z predposledného miesta na štarte maximum."

Tento víkend bol jednou veľkou školou. Zistili sme, že rýchlosť máme, len nám dnes chýbalo šťastie. Ďakujem všetkým za podporu, môjmu tímu za super prácu a dúfam v dobrý výsledok už o mesiac na Slovakia Ringu.

Čítať Ďalej

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.