• page-cover-seat

Flash správy - FIA ETCC - Pergusa

Flash správa č.4 - FIA ETCC – Enna-Pergusa - 27.09.2014

Maťo po dramatickej kvalifikácií: "Kvôli časovým posunom z celého dňa, začala naša kvalifikácia so 45 min meškaním. Zapadajúce slnko na Sicílií však výrazne ovplyvnilo priebeh toho meraného tréningu. V niektorých úsekoch trate slnko svietilo tak prudko do očí pretekárov, a to hlavne v nebezpečných miestach, že hneď v prvom kole sa stali 2 vážne nehody, ktoré mali za následok zastavenie kvalifikácie a ďalší časový posun.

Mne sa kolíziam podarilo vyhnúť, nakoľko sme mali inú kvalifikačnú stratégiu ako moji súperi a odštartoval som do kvalifikácie so značným časovým odstupom, takže červená vlajka ma zastavila ešte v zahrievacom kole.

Následné odpratávanie následkov nehôd a opráv zvodidiel prinieslo ďalší časový
posun, ale malo aj pozitívny vplyv = slnko zapadalo a nebolo „nebezpečné."

V kvalifikácií som si okamžite vyjazdil 2. miesto z 23 štartujúcich. Následne sme prezuli ďalšiu novú sadu pneumatík a okamžite som sa usadil 2 min pred koncom, na prvé miesto.

Môj súper Nikolaj Karamyshev ma však v poslednom kole dokázal prekonať o 0,15 sekundy. Takže zajtra štartujem do prvého preteku z prvej rady, a teda určite diváci na Slovensku v priamom prenose TV stanice Eurosport 1, neprehliadnu slovenskú vlajku.

Držte mi palce – ide o veľa – titul Majstra FIA ETCC 2014."

Livetiming z kvalifikácie môžete sledovať na:
http://www.mstworld.com/timing/livetiming.htm?series=ETCC

Nedeľa (28.9.2014)
• 08.30 – 08.45 Warm-up
• 12.15 1. preteky (11 kôl) – letmý štart (LIVE Eurosport 1)
• 14.00 2. preteky (11 kôl) – pevný štart (LIVE Eurosport 1)

Čítať Ďalej

Flash správy - FIA ETCC - Spa-Francorchamps

Flash správa č.3 - FIA ETCC – Spa-Francorchamps – 22.06.2014

Maťo Homola druhý po pretekoch: "Yes! Dosiahli sme ďalší výrazný úspech. Na legendárnej trati Spa-Francorchapms som sa v Majstrovstvách Európy cestovných vozidiel ETCC opäť raz postavil na stupne víťazov za druhé miesto.

V prvých pretekoch som štartoval z druhého miesta, hneď v prvej zákrute som sa prepadol na tretie, no o pár kôl som predbehol toho istého jazdca naspäť a do cieľa som prišiel na druhom mieste.

Do druhých pretekov som štartoval zo 7. miesta kvôli otočenému gridu z prvých pretekov. Zaznamenal som super štart a v polke prvého kola som bol už prvý! Tlačil som na to, lebo som vedel, že Karamyshev ma bude sťahovať. Do posledného kola som viedol, bohužiaľ v šikane Les Combes som dostal šmyk a pretočil som sa. Pneumatiky toho mali po celých pretekoch strašne moc a takto mi to ukázali. Ale našťastie som naštartoval a prišiel do cieľa na druhom mieste.
Nevadí, aj takéto veci sa v motoršporte stávajú. Keď jazdec ide až za hranicu, niekedy to nevyjde a teraz to nevyšlo kvôli mojej chybe.

Ďakujem všetkým za podporu!"

Čítať Ďalej

Flash správy - FIA ETCC - Slovakia Ring

Maťo Homola je víťazom FIA ETCC na Slovakia Ringu! - Flash správy - FIA ETCC - Slovakia Ring

Flash správa č.4 - FIA ETCC - Slovakia Ring - 11.05.2014
Maťo Homola je víťazom FIA ETCC na Slovakia Ringu!

Maťo: „Som extrémne štastný obidvoch pretekov ktoré som vyhral. Po štarte z poleposiion v prvých pretekoch som bol optarný, pretožme sme išli na slickoch aj keď bola vlhká trať. Prepadol som sa na tretie miesto, ale jazdci predomnou spravili chybu, ktorú som využil a dostal som sa späť na prvú pozíciu. A to prvenstvo som si udržal až do konca prvých pretekov.

Do druhých pretekov sa otáčala TOP 8 z prvej jazdy a tak som odštartoval formou pevného štartu do ďalších pretekov. No už v prvom kole som sa prebojoval na tretie miesto a po ťažkom boji s Michaelom Grachevom a Petrom Fulinom som zaznamenal drúhé víťazstvo tento víkend!

Na stupni víťazov mne a fanúšikom zahrali slovenskú hymnu. Bol to výborný pocit a ďakujem vštekým za podporu počas domácich pretekov!"

Čítať Ďalej

Flash News - FIA ETCC - Paul Ricard (FR)

Flash správy - FIA ETCC - Paul Ricard (FR)

Flash správa č.4 - FIA ETCC - Paul Ricard (FR) - 21.04.2014

Maťo po preteku: "V nedeľu začalo pršať, prvý krát som si jazdu na „vode" vyskúšal vo warm-upe a bol som prekvapený ako dobre moje nové auto na šmykľavom asfalte funguje, za čo vďačím môjmu tímu, ktorý výborne pripravil auto na suché aj mokré podmienky – vždy som bol spokojný s autom.

V prvých pretekoch som štartoval z 3 pozície, keďže môj najväčší rival, Franz Engstler na BMW, odstúpil z pretekov ešte pred ich začatím. Po štarte som sa dostal na druhé miesto, neskôr na štvrté, jednoducho mlelo sa to a pozície sa menili skoro každú zákrutu (viď video nižšie). Bol som prekvapený, že som rýchlostne stačil na „predokolky", ktoré by v tomto počasí mali mať výhodu. Do môjho konca v pretekoch som bol ako prvý jazdec s BMW. Môj koniec v pretekoch prišiel v 5. kole, keď som mal dobrý výjazd zo zákruty č.3 a na rovinke sa mi naskytla možnosť predbehnúť dve autá naraz a dostať sa na druhé miesto. Bohužiaľ, jeden z nich - Norbert Kiss na Alfe Romeo, ma pomaly vytláčal až na modrý pás, ktorý je veľmi šmykľavý a na ňom som so zaradeným 5. rýchlostným stupňom dostal šmyk. Následne som 3-krát čelne narazil do betónového múru.

Priznám sa, bola to moja chyba, mohol som ubrať a zaradiť sa za Norbiho, ktorý mal právo výberu stopy. Ale riskol som to a chcel som sa dostať na druhé miesto, lebo som vedel, že som rýchlejší ako jazdci predo mnou. Nárazy boli silné, ale vyzerá to tak, že motor je nepoškodený. Musíme sa na auto pozrieť a zistiť škody. Do Slovakia Ringu (11.5) chceme byť fit a ready, lebo vieme, že rýchlosť máme. Pred domácim publikom sa mi vždy darilo, tak dúfam, že to potvrdím aj tento rok."

Čítať Ďalej

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.