• page-cover-seat

Po radosti prišiel smútok

Po viac ako mesačnej odmlke sa konal ďalší pretek MSR v kartingu v Českej Lípe, ktorý celú sezónu je spojený s Moravským Pohárom. Team Homola Motorsport sa zúčastňuje kompletného programu Majstrovstiev Slovenska, tak sme nemohli chýbať.

Už v piatok nám neprialo počasie, keď v jednom kuse „lialo ako z krhly" a odjazdili sme dokopy len 4 tréningy. Keďže ani v noci neprestalo pršať (v okolitých obciach boli záplavy) trať bola celú sobotu prakticky uzatvorená a organizátor s výhľadom na lepšie počasie zmenil program podujatia tak, že plánované kvalifikačne tréningy presunul na nedeľné ráno.

mato_homola_ceska_lipa_01

Odhad počasia organizátorovi vyšiel a my sme sa prebudili konečne do nedeľného rána bez dažďa. Tak ako sme spomínali, kvalifikácia sa išla netradične v nedeľu a tam Matej všetkým vyrazil dych. Pred meraným tréningom nastala pneumatiková dilema, nakoľko trať bola ešte stále vlhká, na niektorých miestach až mokrá. Náš team, a ešte pár odvážlivcov, sme zvolili suché pneumatiky a hneď na úvod tréningu bolo vidieť, že to bola dobrá, ale riskantná voľba. Pre štyroch pilotov, ktorí išli na slickoch to bolo veľmi obtiažne nespraviť hodiny na klzkom asfalte, čo sa však podarilo Matejovi v jednej úzkej zákrute. Tam Matej strávil pre poruchu štartovania asi 3 kolá, ale hneď v ďalšom zaznamenal prvý najrýchlejší čas. Pre Mateja to bola prvá „Pole Position" v živote!

mato_homola_ceska_lipa_02

Po vyhranej kvalifikácií Matej štartoval z prvej rady a po ťažkom štarte Matej ostal na čele dve kolá. Potom prišli problémy s batériou, ktorá na dlhých rovinkách nedávala „šťavu" a Matej bol na rovinkách evidentne pomalší. V ďalších kolách ho predbehli dvaja piloti, ale ku preteku koncu motokára na rovinkách už vôbec nechcela ísť a Matej sa prepadol až na 6. miesto.

Druhá jazda začala výborným štartom, keď sme sa dostali hneď v prvej zákrute na výborne tretie miesto a Matej držal krok s jazdcami pred sebou. Po nešetrnom súboji bol Matej „vystrčený" v zákrute mimo trať za ním jazdiacim pretekárom a prepadol sa opäť na 6. miesto. Napriek peknej- čistej jazde, pri ktorej doháňal svoju „skupinku", už nebol čas na predbiehacie manévre a tak aj v tejto rozjazde sme skončili na 6. mieste.

mato_homola_ceska_lipa_06

Po druhej jazde začalo opäť pršať a trať bola zasa zaplavená. Organizátor sa rozhodol tretiu jazdu zrušiť a celkové výsledky určiť z prvých dvoch. A tak, aj napriek vyhratej kvalifikácií, sme zostali nakoniec smutní na 6. mieste.

Napriek nepriazni osudu je v tejto sezóne priam hmatateľný vzostup výkonnosti celého teamu, a preto aj touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa na tom podieľajú, alebo nám len držia palce. Tešíme sa na ďalšie stretnutie v posledný augustový víkend v českom Písku.

Výsledky:

6. miesto v triede Rotax MAX Junior

Fotografie

by Autosportfoto.sk (Dominik Bugár)

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.