• page-cover-seat

Maťo Homola pokoril Sicíliu

Maťo Homola pokoril Sicíliu

Maťo Homola, jeden z najúspešnejších slovenských pretekárov v súčasnosti, si na Sicílií užil druhý úspešný víkend v tohtoročnej dramatickej sezóne. Po fenomenálnom úspechu na domácom okruhu Slovakia Ring, vyhral v absolútnom poradí aj posledné podujatie tohtoročného Európskeho šampionátu FIA ETCC 2014 na 2200 km vzdialenom okruhu Pergusa na Sicílii.

mato-homola-pergusa-1

V kvalifikácii ušla Maťovi pole position v poslednom kole o 0,15 sekundy v prospech najväčšieho súpera Nikolaya Karamysheva, štartujúceho na skoro neporaziteľnom RML Cruze.

mato-homola-pergusa-2

 V prvých pretekoch Maťo tvrdo bojoval o prvé miesto s Karamyshevom, no nakoniec sa mu svojho soka predbehnúť nepodarilo a svoje vozidlo priviezol na druhom mieste. Keďže na Sicílii sa udelovali dvojnásobné body, stal sa tak Karamyshev predčasme Majstrom FIA ETCC 2014.

mato-homola-pergusa-3

Do druhých pretekov štartoval Maťo zo 7. miesta, nakoľko prvých 8 pretekárov sa do druhých pretekov otáča. Maťo odštartoval s taktikou nevypadnúť hneď v prvej šikane. Takže takticky si postrážil absolútne 6. miesto. V priebehu dvoch kôl už bol na 2. mieste za Igorom Skuzom štartujúcim na druhom RML Cruze. V takomto poradí aj prešli cieľovou páskou.

mato-homola-pergusa-4

Po spočítaní bodov vyhral Maťo absolútne víkend na okruhu Pergusa a sicílske publikum ale aj milióny divákov pri televíznych obrazovkách stanice Eurosport 1, si mohli vypočuť Slovenskú hymnu.

mato-homola-pergusa-5

Mnoho odborníkov po preteku zkonštatovalo, že Maťo je pripravený na vstup do WTCC. Držte palce.

Homola Motorsport

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk website.